Turistické informace

Střezetice jsou malá obec, vzdálená asi 10 km od Hradce Králové směrem severozápadně, na trati Hradec Králové- Jičín. Železniční zastávka jsou Dlouhé Dvory, které jsou pod jedním obecním úřadem.

 

Střezeticemi prochází cyklotrasa č. 4286 na východ do Všestar se zastávkou u pomníku padlých  koní – pietního místa jezdecké srážky, která se udála při ústupových bojích po bitvě u Chlumu z roku 1866. Ve Všestarech stojí za zastávku Archeopark ( www.archeoparkvsestary.cz ) a místní bazén se saunou a kavárnou ( www.vsestary.cz, ).

Na západ se cyklisté mohou rozjet přes obec Suchá do Nového Bydžova nebo přes obec Mokrovousy do Mžan, kde je příjemnou zastávkou místní areál pivovaru( www.lindr-pivovar.cz ).

 

Od vlakové zastávky ve Dlouhých Dvorech  se pěší turisté, podle rozcestníku po žluté, mohou vydat do Rozběřic a dále na Chlum, centrum bojiště 1866 ( www.chlum1866.cz )

a dále po červené přes les Svíb a obec Máslojedy do obce Hořiněves, kde je možné navštívit Hankův dům. (www.horineves.cz ).

Na druhou stranu na Probluz a dále po modré na zámek Hrádek u Nechanic, kde se konají různé akce a prohlídky s průvodci v dobových kostýmech (www.hradekunechanic.cz )

 

Obce Střezetice a Dlouhé Dvory jsou součástí naučné stezky.  

 

E - podatelna


Poslat zprávu

Rychlý kontakt (celý kontakt »)

Obec Střezetice

Střezetice 48
503 12 Všestary

Telefon:
725 489 909 - starostka